in

Zlodeji ukradli z Blenheimského paláca 18-karátový záchod za £1 milión 

Palác, v ktorom sa mohli návštevníci luxusne vysrať, bol krátkodobo zatvorený kvôli nepredvídaným okolnostiam. 

Umelecké dielo od umelca Maurizia Cattelana s názvom “America”, inak povedané: plne funkčný jednoliaty hajzel z 18-karátového zlata v hodnote £1 milión, bolo včera okolo 5 hodiny nad ránom, ukradnuté z Blenheimského paláca v Oxfordshire.

“Vzhľadom na to, že bola toaleta nainštalovaná do budovi, krádež spôsobila značné škody a záplavy,” rozpráva detektívny inšpektor Jess Milne. Milne sľúbil, že sa celý prípad dôkladne vyšetrí, a že zodpovedné osoby budú postavené pred súd. Polícia zatiaľ zatkla 66-ročného muža, ktorý bol do krádeže zapojený, ale zlatý záchod im to zatiaľ nevrátilo. 

Štýlová toaleta bola obľúbenou atrakciou pre milovníkov umenia, ktorí si museli pred návštevou zarezervovať miesto, aby sa vôbec na trón mohli dostať.

Vtipné je, že zakladateľ Blenheimskej umeleckej nadácie pred inštaláciou povedal: “toaleta stráž nepotrebuje, nie je to najľahšia vec na ukradnutie”. Stále sa spoliehal na to, že je namontovaná do budovy, a že zlodej by nikdy nemal istotu v tom, kto ju používal naposledy.

Očividne mu to bolo u riti. 

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Toto sú nálady môjho psa a moje pokusy flirtovať so spolužiačkou – Memes pre dnešný deň

Ľudia sa na internete priznali, čo im počas detstva robili ich starší súrodenci (10 zábavných priznaní)