in

Žena tvrdí, že už nepotrebuje jedlo v pevnom skupenstve – vystačí si s “pranou” a “breathariánstvom”

Audra Bear je 25-ročná žena z Minneapolis, ktorá údajne na prežitie nepotrebuje pevnú stravu, keďže väčšinu energie získava z dýchacích cvičení, smoothie a čaju. Celý jej život sa zaujíma o zdravý životný štýl, liečenie a telesný blahobyt, čo ju viedlo k jej bizarným praktikám nazývaným “breathariánstvo” (breath=dych) a “prana”.

Začneme teda “pranou”, čo je podľa nej istý druh energie, ktorý vdychujeme zároveň s kyslíkom. Audra si myslí, že keď bude robiť 40 minút denne dýchacie cvičenia, vydrží žiť jedine na čajoch, smoothies a šťavách.

Prana je len ďalšie slovo pre energiu, známu aj ako Qi alebo Chi. Je to životodarná sila, ktorá prúdi do všetkých vecí naokolo nás. Je vo vzduchu, ktorý dýchame, prichádza zo slnka, z prírody, zo medziľudského kontaktu, zo všetkého,” vysvetliva Audra v rozhovore.

Doma to asi neskúšajte. Skutočný vedec v oblasti výživy varuje, že tento životný štýl je potencionálne škodlivý a dodáva, že “neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že by vám mohlo dýchanie dodať základné živiny.”

Komu máme teda k*rva veriť ?

Zdroj

 

4
Zanechať komentár

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bornsTakto nejak.bifffMia Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
bifff
bifff

ale za hriech by stála

borns
borns

Ceknite ju o jednej rano u ladničky….

Mia
Mia

Rozhodla som sa – verím človeku, ktorý konzumuje stravu a držím palce “protagonistke” nech jej epitaf neznie nejak: Prišla nadýchla sa, vydýchla a umrela od hladu…

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #122

NASA chce poslať plavidlo na asteroid, čo môže spraviť zo všetkých na svete miliardárov – jeho hodnota je $10,000,000,000,000,000,000