in

Z kohútika im začal namiesto vody tiecť alkohol. Niekoľko rodín z Indie tak zažilo (ne)milé prekvapenie

Obyvatelia bytového domu v južnej Indii zostali v šoku, keď im z vodovodných kohútikov začal namiesto vody tiecť alkohol. Jednalo sa o zmes piva, brandy a rumu, ktoré úrady zhabali v obchode neďaleko obytnej štvrti. O správe informuje portál BBC.

Zdroj: BBC

Bizarný prípad, ktorý sa odohral v štáte Kerala, zasiahol 18 rodín. Tie začali vo vode z vodovodu cítiť záhadnú vôňu alkoholu, ktorú si nevedeli vysvetliť. Neskôr sa ukázalo, že sa jedná o 6000 litrov nelegálneho alkoholu, ktorý colníci zhabali v obchode neďaleko bytov. Keď súd nariadil jeho likvidáciu, úradníci vyriešili problém po svojom a rum, brandy či pivo vyliali do vykopanej jamy v susedstve bytového komplexu. Netušili však, že sa alkohol postupne presiakne do studne, ktorá patrí ku komplexu.

Čistenie studne – zdroj: BBC

Silný zápach vody našťastie odradil rodiny od pitia tejto “zmesky”, no problém nastáva najmä pri osobnej hygiene. Po sťažnostiach dotknutých rodín sa úrady zaviazali, že studňu vyčistia. Je však pravdepodobné, že čistenie bude trvať celý mesiac. Pre rodiny sú zatiaľ dostupné dodávky vody, ktoré každý deň privezú približne 5000 litrov vody.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #161

Podviedol si ma?!