in

Walmart zakazuje reklamy na násilné hry, zbrane však predáva aj naďalej

Americký obchodný reťazec Walmart reaguje na útoky, ktoré sa v posledných dňoch odohrali v USA. Zakazuje reklamy na násilný obsah, ako sú napríklad lovecké videá, násilné filmy a hlavne násilné hry. Paradoxom však je, že zbrane zostávajú v ich ponuke aj naďalej. Správu prináša portál Independent.

Ponuka zbraní vo Walmarte

Brutálna streľba v El Paso sa odohrala v miestnom Walmarte. Reťazec sa preto rozhodol vydať okamžité nariadenie, ktorým chce predísť ďalším streľbám. Vo svojich predajniach zakazuje reklamy na všetok násilný obsah. Walmart je paradoxne jedným z najväčších predajcov zbraní v Amerike. Ich nové nariadenia sa však zbraní nijako netýkajú.

Na internet sa dostal aj hárok papiera, ktorý reťazec rozposiela po všetkých svojich pobočkách. Obsahuje podrobný popis toho, na ktoré položky si majú dať zamestnanci pozor. Napríklad, pri určovaní vhodnosti niektorého z produktov ich vyzývajú, aby využili svoj najlepší úsudok. Zároveň ich vyzývajú, aby zrušili zobrazovanie loveckých videí a reklám na bojové a násilné hry.

Zanechať komentár

avatar

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #678

Je to dosť veľký hajzlík…