in

Vedci menili kvôli programu Microsoft Excel názvy ľudských génov. Ten si ich mýlil s dátumom

Vedci vydali novú smernicu, ktorá upravuje pravidlo tvorby názvov a skratiek ľudských génov. So staršími pomenovaniami si totiž príliš nerozumel program Microsoft Excel. Správu priniesol portál The Verge.

Zdroj: Pixabay

Za posledný rok bolo premenovaných dokopy 27 ľudských génov, všetky z toho istého dôvodu. Microsoft Excel si skratky totiž zamieňal s názvami mesiacov. Napríklad gén, ktorý nesie názov “Membrane Associated Ring-CH-Type Finger 1”, sa skrátene pomenováva MARCH1, čo Excel pochopí ako dátum a celý text si preformátuje podľa seba.

Excel nemá možnosť úplne vypnúť automatické formátovanie, a tak doteraz museli vedci všetko ručne upravovať. Problém však je, že celý súbor sa pri znovuotvorení môže preformátovať a celá práca môže prísť nazmar.

Možno ti napadlo, či by nebolo jednoduchšie, ak by spoločnosť Microsoft upravila Excel tak, aby sa dalo podobné formátovanie úplne vypnúť. Koordinátorka HGNC si však myslí, že ide o špecifický prípad a technologickému gigantovi to jednoducho nestojí za námahu.

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Trochu humoru (nie)len pre mamičky #17: Viete, kto má v pekle podľa mamičiek vyhradené špeciálne miesto?

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #170