in

V New Yorku museli preklasifikovať obchody s alkoholom do rovnakej kategórie ako obchody s potravinami aby mohli byť otvorené

V New Yorku sa zavádzajú podobné opatrenia ako po celom sveta a to znamená, že všetky podniky, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné pre život, musia byť zatvorené a zamestnanci musia zostať doma. Toto obmedzenie platilo aj pre obchody s alkoholom.

V New Yorku ale vzrástol dopyt po alkohole takým spôsobom, že im museli úrady udeliť výnimku a zaradiť ich medzi podniky, ktoré v týchto časoch môžu byť otvorené.

V piatok ráno dostali všetky podniky v štáte New York, ktoré nie sú nevyhnutné pre život, nariadenie aby boli zatvorené a ich zamestnanci zostali doma. Toto opatrenie sa zavádza aby sa obmedzilo šírenie vírusu COVID-19. Rovnaké opatrenia sa zaviedli aj u nás a autority sú pripravené pokutovať nedodržiavanie nariadenia.

„Sme asi trikrát viac vyťažení ako v bežný piatok. Ľudia prichádzajú do obchodu v prúdoch a zásobujú sa. Nekupujú si fľašu, či dve, berú si celé krabice.“

Takto sa vyjadril manažér jedného z obchodov s alkoholom. Očividne aj tieto obchody sú pre hladký chod života ľudí veľmi dôležité. Preto im museli v štáte New York udeliť výnimku.

Povedzme si pravdu, kto pri zásobovaní domácnosti nemyslel aj na toto? A keď nám poviete, že ste si nekúpili nejaké tie fľaše alebo basu piva, tak vám aj tak neveríme.

zdroj

 

   
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Bude to takto?

V tomto sa nájdu všetky ženy. Vtipná skladba Karanténa od slovenskej Youtuberky valcuje internet.