in

Univerzitný profesor: “Muži nerecyklujú, pretože nechcú aby si o nich ľudia mysleli, že su gayovia”

Profesorka psychológie Janet K. Swim tvrdí, že muži majú odpor k recyklácií a iným činnostiam súvisiacimi s enviromentalistikou, lebo údajne majú zafixovanú túto činnosť s ľudmi s odlišnou sexualitou alebo pohlavím.

Túto skutočnosť skúmala v oficiálnom výskume, kde sa zistilo, že väčšina sledovaných ľudí má stále zakomponované štandardy činností, ktoré by mali robiť jednotlivé pohlavia alebo skupiny.

Tri odlišné skupiny a dokopy 960 zúčastnených ľudí boli podrobené činnostiam, ktoré sú spojené so ženskosťou, alebo s mužskosťou  a výskum sledoval odmietavé postoje ľudí voči jednotlivým činnostiam. Taktiež potom ostatní sledovaní mali hodnotiť ako moc mužne alebo žensky vyzerajú ostatní pri daných činnostiach.

Environmentalist volunteers picking up trash. MS, tilt up, LR pan, real time.

Zo štúdie jasne vyplynulo, že enviromentalistika činnosti s ňou spojené sú vnímané ako zženštilé. Mnohí muži chcú byť vo svojom okolí vnímaný ako heterosexuálny jedinci a podvedome preto môžu byť vyhýbavý voči enviromentálnej problematike. Táto štúdia jasne ukazuje, aká je problematika s identitou pohlaví a vnímanie samého seba, stále na mieste.

Zdroj

 

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gustav_SVK Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
Gustav_SVK
Gustav_SVK

Takýchto akože profesorov vyseriem za den za tucet…

Muž brutálne zbil 13-ročného chlapca, pretože si nedal dole čiapku počas hymny

Woody Harrelson priznal, že sa musel nafajčiť, aby prežil “brutálnu večeru” s Donaldom Trumpom