in

Tínedžer zomrel na zástavu srdca potom, ako hral 6 hodín non-stop PUBG

Zatiaľa čo sa väčšina hráčov dokáže normálne vysporiadať s bolesťou hlavy alebo nedostatkom spánku po pregamblených hodinách, iní môžu skončiť hospatilazovaní, či dokonca mŕtvi. 

Nedávno si herná závislosť opäť vyžiadala ľudský život, keď zomrel indický chlapec, Furkhan Qureshi. Ako uvádza Harian Metro, Furkhan hral na mobile PUBG nepretržito po dobu 6 hodín, po ktorých prišla zástava srdca. Podľa kardiológa Dr. Ashoka Jaina, mohlo úmrtie spôsobiť vysoká úroveň vzrušenia, ktorá po toľkých hodinách mohla viesť k zástave. Chlapca sa snažili resuscitovať, ale bolo to beznádejné.

Podobný incident sa v Indii odohral už aj v minulosti, keď sa ďalší tíndežer obesil vo svojej vlastnej izbe. Príčinou bola hádka medzi ním a jeho mamou, kedy mu nadávala, že sa neustále hrá na telefóne PUBG. Potom odišiel do izby, zabuchol dvere a bolo … 

Je zaujímavé, že príznaky závislosti na videohrách sú dosť podobné príznakom iných kompulzívnych chorôb, ako je napríklad závislosť na sexe. Čo mi príde ako oveľa príjemnejšia závislosť, než virtuálny svet. 

Zdroj

2
Zanechať komentár

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RepiJuraj Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
Juraj
Juraj

Aspoň má TV Nova čo robiť

Repi
Repi

Rly 6h non-stop? Tak to sa čudujem ze ešte žijem.

Zabudni na Pokémon GO! Čoskoro budeš trénovať Pokémonov aj v spánku

Mama, nechaj ma konečne na pokoji…