Šváby sa stávajú čoraz viac imúnnejšie voči chemikáliám a je takmer nemožné ich zabiť

Zdá sa, že sa nočná mora pomaly stáva skutočnosťou. Nezničiteľné šváby. Už pri prvom pomyslení na tú skutočnosť vás môže zamraziť.

Štúdia ukázala, že sa šváby stávajú čoraz viac odolnejšie a je stále ťažšie ich niečim zničiť. Testované boli nemecké šváby (najbežnejší druh), ktoré sa dokázali vyvinúť tak, že si zvýšili rezistenciu voči mnohým insekticídom.

Testy trvali 6 mesiacov, kedy výskumníci neboli v niektorých prípadoch schopní redukovať množstvo, aj keď kombinovali viac insekticídov dokopy. A teraz sa podržte – počas jednej generácie sa odolnosť švábov šesťnásobne zvýšila !!

Profesor Univerzity Purdue vyhlásil, že už viac nie je možné kontrolovať šváby len samotnými chemikáliami. “Šváby vyvíjajúce si rezistenciu voči viacerým druhom insekticídov raz spôsobia to, že kontrola nad týmito škodcami s použitím chemikálií bude takmer nemožná.”

A ako je to možné ? Jedným z hlavných dôvodov je, že tento hnus má 20 000 génov – rovnako ako človek. To mu umožňuje bojovať proti infekciám, detoxikovať potraviny a dokonca mu môžu vďaka tomu dorastať končatiny.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Ukradol stovkám Sloveniek nahé fotky z Messengeru a vytvoril z nich pornostránku

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #66