in

Študentka si dala urobiť test DNA a zistila, že vlastne neexistuje

Určite si už počul o spoločnostiach, ktoré na základe tvojej DNA vzorky dokážu zistiť tvoj približný pôvod a nájsť tak tvojich vzdialených príbuzných. To sa rozhodla skúsiť aj študentka z Anglicka, jej výsledok ju však pomerne šokoval. Zistila, že vlastne vôbec neexistuje. Správu prináša portál Metro.

Lydia si počas sťahovania na univerzitu vypýtala od svojej matky všetky zdravotné záznamy. Keď si ich len tak zo zvedavosti prezerala, zistila, že prvú dávku MMR vakcíny dostala v júli 1997. Lýdia je však narodená v máji roku 1998, čiže svoju dávku vakcíny dostala údajne ešte pred narodením.

„Bola som veľmi zmätená, a tak som sa na to opýtala rodičov. Tí zostali rovnako zmätení a nechápali, ako sa do očkovacieho preukazu mohol dostať dátum z roku 1997. Nakoniec sme sa však zhodli na tom, že sa musí jednať len o obyčajnú chybu,“ hovorí 23-ročná študentka.

O pár rokov sa Lydia rozhodla urobiť rodokmeň svojej rodiny. Objednala si teda DNA test, z ktorého zistila, že jej pôvod je najmä z Anglicka a severozápadnej Európy. Ďalšie prekvapenie však prišlo až v momente, keď si cez stránku spoločnosti, ktorá jej vyhodnotila DNA test, začala stavať svoj rodokmeň.

Po zadaní svojho mena a dátumu narodenia zistila, že nikto s jej menom a dátumom narodenia neexistuje v registri obyvateľov Anglicka. Mladá študentka nechápe ako mohol tento problém vzniknúť a teraz sa ho snaží rozlúsknuť.

   
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
dolfort
dolfort
7 dni dozadu

ale podvozok ma riadny, to sa musi nechat

20 fotografií, ktoré zachytávajú neskutočné zmeny

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #417