in

Spánok s nohou vystrčenou spod periny zvyšuje pravdepodobnosť príšer v tvojej izbe, tvrdí výskum

Nová vedecká štúdia zistila, že pravdepodobnosť výskytu príšer v tvojej izbe sa zvyšuje o 75%, ak spíš s nohou vytŕčajúcou von z periny.

Štúdia nazývaná Eudoxa odhalila, že príšery s väčšou pravdepodobnosťou vstúpia do spálne v strede noci a zakusnú sa do tvojej nohy alebo ťa za ňu chmatnú a jednoducho vyvlečú z postele, ak nemáš obe nohy pevne ukryté pod prikrývkou.

Vedec a hlavný poradca v štokholmskom výskumnom tíme, Christian Clewis, povedal:

„V sérii kontrolovaných štúdií sme zistili, že nedbalé spanie s nohou prečnievajúcou cez okraj matraca priamo umožňuje nočnému “hororu” sa vplaziť a vziať si situáciu pod jeho kontrolu. A práve to zvyšuje pravdepodobnosť útoku do veľkých rozmerov.“

Ďalšie nočné aktivity, ktoré štúdia odhalila, môžu zvádzať strašidlá k zaútočeniu, ako napríklad nočná návšteva kúpelne bez zapnutých svetiel, neskoré sledovanie hororov či chodenie pre pohár vody o druhej ráno.

„Rada je jednoduchá,” vyjadril sa Clewis. „Raz si v posteli, zostaň v posteli. Zavri oči a otvor ich v prípade, ak sa chceš uistiť, že príšera nečupí vedľa tvojej postele a nezíza na teba. To zvyšuje pravdepodobnosť úspechu.“

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Necháp to doslovne

To je len čaj