in

Slovensko poslalo Covid passy aj zosnulým osobám. Bizarný prešľap pobúril pozostalých

NCZI má na krku ďalší prešľap. Niektoré slovenské rodiny zostali zhrozené, keď dostali SMS správu s Covid passom aj pre členov rodiny, ktorí ochoreniu Covid-19 podľahli. Správu priniesol portál Webnoviny.

Ilustračný obrázok, zdroj: Jakub Kotian, Tlačová agentúra SR

Viacerí pozostalí po obetiach Covid-19 dostali SMS správu s Covid passom aj pre ľudí, ktorí zomreli pred viac ako pol rokom. Národné centrum zdravotníckych informácií tak zjavne znova pochybilo pri zasielaní Covid passov, ktoré slúžia na overenie vakcinácie či overenie vykonaných testov.

Aj keď sa NCZI k problému zatiaľ oficiálne nevyjadrilo, pravdepodobne sa jednalo o chybu adresátu, z ktorého neboli vymazané zosnulé osoby. „Keď mi prišla SMS s osobným číslom na meno mamy, ktorá zomrela počas vrcholiacej druhej vlny pandémie, myslela som, že zle vidím. Ostala som nepríjemne prekvapená,“ hovorí dcéra jednej z obetí ochorenia Covid-19.

Ilustračný obrázok

OZ Skutočné obete, ktoré združuje pozostalých, vyzýva NCZI, aby začali problém okamžite riešiť a prečistili databázy od zosnulých obetí. Zároveň ich vyzývajú, aby sa verejne ospravedlnili všetkým rodinám, ktoré takúto mylnú správu obdržali.

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Som ako Rambo

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #332