in

Slovenskí policajti zastavili Felíciu bez motora, čelného skla a svetiel. Vodič mal navyše prilbu a reflexnú vestu

Policajti neverili vlastným očiam. Vo štvrtok totiž zastavili auto, ktoré by na ceste nečakal asi nik. Išlo o auto bez akéhokoľvek motora, čelného skla a funkčných svetiel. Vodič, ktorý v aute sedel, mal na sebe navyše aj prilbu a reflexnú vestu.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Nepojazdná Škoda Felícia bola ťahaná za druhým autom, pretože sa ju majitelia rozhodli odviezť na vrakovisko a pravdepodobne sa im nechcelo platiť za odťahovku. Za takéto konanie im bola udelená pokuta vo výške 50 eur. Policajná hliadka následne sprevádzala auto k najbližšiemu vrakovisku: „Policajti obe vozidlá následne sprevádzali k najbližšiemu autovrakovisku, nakoľko na vlečenom vozidle nefungovali ani smerové, ani brzdové svetlá.“

Ilustračný obrázok

Vodič bol pokutovaný z dôvodu prevádzky technicky nespôsobilého vozidla na pozemných komunikáciách. Zákon presne vymedzuje, že takéto vozidlo je možné prepravovať len ako náklad (na odťahovke): „Pokiaľ nespĺňa základné parametre technickej spôsobilosti, ako funkčné brzdy, osvetlenie, riadenie, pneumatiky, nemôže mať poškodenú karosériu, nie je možné, aby bolo ťahané za iným vozidlom, nakoľko predstavuje nebezpečenstvo pre ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uvádza polícia na svojej stránke.

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Fotograf zachytil 40 záberov a perfektne ukazuje akú silu má uhol pohľadu

Séria fotiek, pri ktorých sa budete musieť mierne zamyslieť