in

Slovák išiel peši do Maďarska nakúpiť zemiaky, teraz musí ísť do karantény. Manželka vraj bude rada

Slovenský dôchodca sa rozhodol, že aj napriek aktuálnej situácii pôjde na nákup zemiakov do susedného Maďarska. Nemyslel pri tom na to, že po návrate budú pre neho platiť rovnaké pravidlá, ako pre každého, kto sa na Slovensko vráti zo zahraničia. To znamená, že skončil v povinnej štrnásť dennej karanténe. Zábavnú reportáž s dôchodcom z južného Slovenska priniesla TV JOJ.

Zdroj: TV JOJ

Prečo dôchodca išiel do Maďarska aj napriek aktuálnej situácii? Chcel si kúpiť žlté sadbové zemiaky: Kvôli žltým zemiakom, červené ružové sadbové sú u nás, ale žlté už nebudú, tak tam som kúpil,“ povedal Ivan, 68-ročný dôchodca, ktorý sa rozhodol pešo zájsť na nákup do zahraničia.

Po ceste tam ho vraj maďarská polícia vôbec nezastavila. Navyše si Ivan myslel, že čas vyhradený pre nákupy dôchodcov od 9:00 do 12:00 platí v celej únii. Nevedel ani to, že od utorka platí nové nariadenie, podľa ktorého všetci, ktorí vstúpia na územie Slovenska musia zostať izolovaní v zariadeniach ministerstva vnútra. Keď muža polícia informovala o tom, že ho umiestnia do dočasného umiestnenia osôb, nejako mu to nevadilo: „Ale kvôli tomu, teraz 14 dní budem, dobre, vydržím.“

kvôli zemiakom do karantény

Dôchodcu z hraničného priechodu odviezli rovno do karanténneho zariadenia v Gabčíkove. A to iba kvôli sadbovým zemiakom. Napriek opatreniam si ich išiel kúpiť do Maďarska.

Zveřejnil(a) Drahu Dobrovicsová TV JOJ dne Úterý 7. dubna 2020

Muž v reportáži ešte nakoniec zhodnotil celú situáciu: Kúpil som chlebík aj vajcia, bio vajíčka som kúpil, kávu som si kúpil. Na prezlečenie potrebujete niečo, zubnú kefku. Ja zuby už nemám skoro žiadne, mám domácu frndžalicu, s tým si vypláchnem, nevypľujem – zhltnem, to je proti karanténe dobré.“

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili dnešný deň #848 : Snacky sú veľmi zradné!

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #187