in

Severná Kórea zbiera vzorky rukopisov od tisícok obyvateľov. Môže za to jeden nápis na stene

Severokórejskí predstavitelia analyzujú rukopisy občanov po tom, čo sa na stene jednej z bytovky objavili urážlivé graffiti namierené proti diktátorovi Kim Čong-unovi. O správe informuje portál Daily NK.

Zatiaľ čo otvorené spochybňovanie, kritizácia či zosmiešňovanie politických predstaviteľov zohráva vo väčšine krajín sveta dôležitú funkciu, Severná Kórea je, ako vždy, výnimkou. Každý, kto sa v tejto krajine pokúsi verejne kritizovať vodcu či režim, skončí buď v pracovných táboroch alebo v tých najhorších prípadoch býva tento človek popravený.

22. decembra však boli objavené v relatívne luxusnej štvrti hlavného mesta Pchjongjang graffiti, ktoré urážajú Kim Čong-una. Na stene jedného z bytových domov bolo napísané: „Kim Čong-un, ty skur**yn. Ľudia kvôli tebe zomierajú od hladu.“

Hneď ako boli graffiti objavené sa štvrť uzatvorila a miestni predstavitelia nápis zo steny zmazali. Vzápätí začalo hľadanie vinníka. Úrady teraz vykonávajú analýzu rukopisu všetkých obyvateľov mesta a preskúmavajú bezpečnostné kamery. Daily NK uvádza, že graffiti sa teraz berú ešte vážnejšie ako zvyčajne, keďže sa objavili v čase 10. výročia smrti predchádzajúceho vodcu Kim Čong-ila (17. decembra) a narodenín Kim Čong-ilovej mamy Kim Čong-suk. (24. decembra).

Zdroj

   
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10+ Obrázkov To najlepšie zo skupiny Textové Vtipy #180

12 momentov, kedy zvíťazila spravodlivosť