in

Santa namiesto darčekov roznášal koronavírus. V domove dôchodcov “obdaroval” až 75 ľudí

Belgický Santa Claus bol tento rok skutočne nezvyčajný. Namiesto darčekov totiž v dome dôchodcov nechcene rozdával aj neviditeľnú nádielku. Koronavírusom sa mu podarilo nakaziť 75 ľudí, medzi ktorými sú najmä starší obyvatelia domova a personál. Na správu upozornil portál WalesOnline.

Ilustračný obrázok

Dobrovoľník z belgických Antverp, ktorý sa rozhodol potešiť dôchodcov, rozdal darčeky 150 ľudom. V tej chvíli však ešte ani netušil, že okrem darčekov roznáša aj koronavírus. Dozvedel sa to až po troch dňoch, keď sa mu začali objavovať rôzne príznaky a testovanie na Covid-19 u neho potvrdilo prítomnosť tohto ochorenia.

Fotografia z domova dôchodcov pri odovzdávaní darčekov

Úrady okamžite pretestovali všetkých obyvateľov domova dôchodcov, spolu s pracovníkmi zariadenia. Ukázalo sa, že nakazených bolo až 75 ľudí. Číslo je tak vysoké, nakoľko väčšina dôchodcov nemala pri návšteve rúško a zároveň sa zanedbávalo aj nariadenie dvojmetrovej sociálnej vzdialenosti.

Jeden zo starších, rizikových pacientov musel byť prevezený na umelú pľúcnu ventiláciu. Pracovníci domova sa teraz snažia zamedziť ďalšiemu šíreniu vírusu v zariadení.

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #292

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #198