Polícia zadržala tučniakov, ktorí sa niekoľko krát vlúpili do sushi reštaurácie

Milovníci sushi asi poznajú ten pocit, kedy nevedia odolať tejto ázijskej pochúťke, preto je pochopiteľné, že táto dvojka tučniakov asi zažívala podobné pocity. Polícia v Novom Zélande oficiálne zadržala týchto tučniakov pre opakované vlámanie do prevádzky so spomínaným pokrmom. Polícia vo Wellingtone vyhlásila, že boli donútený zadržať 2 tučniakov. Toto vlúpanie už prebehlo minimálne 2 krát podľa reportáže denníka The Guardian.

Jeden zo zamestnancov prevádzky si najskôr všimol, že miznú suroviny a kúsky sushi. Neskôr počul podivné zvuky ako pískanie a búchanie niekde zo spodu dodávky blízko grilu. Uvedomil si rýchlo že tam niečo nesedí až kým si nevšimol utekajúcich vykŕmených tučniakov. Nevedel ako sa inak zachovať tak zavolal políciu.

Polícia spolupracovala s miestno zoologickou záhradou a podarilo sa im tučniaky bezpečne prepraviť do prístavu, kde ich vypustili späť do vody. Problém ale nastal keď sa tučniaky vrátili a celý proces sa musel zopakovať. 

Podľa ďalších vyhlásení polície je zrovna obdobie kedy sa tučniaky párikujú a hľadajú si miesto na uhniezdenie. Preto ďalej vyžaduje obozretnosť občanov a hlavne vodičov, lebo sa predpokladá, že podobných prípadov blúdiacich tučniakov sa môže v okolí vyskytnúť viac.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Deti z Ameriky či Veľkej Británie chcú byť podľa výskumu radšej youtubermi ako astronautmi

Niekoľko komiksov, ktoré ťa nakopnú do nového dňa #387