in

Polícia vyhodila do vzduchu dom nevinnému mužovi. Podľa súdu mužovi polícia nič nedlží

Ozbrojený muž podozrivý z krádeže, sa zabarikádoval v cudzom dome. Polícia pri snahe zatknúť muža použila výbušniny, slzný plyn a dokonca prerazili bránu pancierovaným vozidlom. Po dlhých hodinách obliehania domu zostal dom kompletne zničený. Celý incident sa odohral v roku 2015 na okraji mesta Denver, v štáte Colorado.

Obvinený zlodej, ktorý sa zabarikádoval v Lechovom dome, utekal pred políciou potom ako ukradol opasok a 2 tričká z obchodnej siete Walmart. 

Federálny súd tento rok rozhodol, že majiteľ domu, ktorý nemá žiadny vzťah s obvineným, nemá právo na žiadnu náhradu škody. Súd obhajuje svoje rozhodnutie tým, že polícia jednala v záujme ochrany verejnosti.

Leo Lech, majiteľ domu bol veľmi frustrovaný rozhodnutím súdu a snažil sa ďalšími krokmi získať odškodnenie. Dom sa rozhodol zbúrať a vybudovanie novej budovy stálo 400 000 dolárov. Ďalej zaplatil 28 000 dolárov na právnych poplatkoch. Jediné čo sa mu podarilo získať bolo smiešnych 5000 dolárov od zástupcu mesta. Podľa jeho právnika je táto suma výsmech.

“Je neprípustné aby nedostal nevinný človek odškodnenie za škodu spôsobenú políciou, napriek tomu, že jednali v záujme verejnej bezpečnosti. Pán Lech sa nesnažil vysúdiť milióny ale len férovú čiastku podľa trhovej hodnoty domu, Vyjadril sa Lechov obhajca.

Zdroj

 

     
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
lulasdcs
lulasdcs
1 rok dozadu

aj tak dobre, u nas by este musel preplatiť polícii naklady na ,,obliehanie”

20 tých najvtipnejších komentárov zo sociálnych sietí #5 – Megaséria, ktorú jednoducho chceš vidieť

O tom, ako čašníci klamú alebo vec, ktorú zdieľajú všetci ľudia na svete – Toto je tvoja denná dávka memes #733