Polícia vo Philadelphii zabavila nákladnú loď s 16,5 tonami kokaínu, v hodnote $1 miliardy, ktorá patrí spoločnosti JP Morgan

Ten nepríjemný pocit, keď vám vyhadzovači pri vstupe na festival nájdu fľašu pálenky, sáčok marihuany, alebo nebodaj “špáradlo”, je úplné h*vno oproti tomu, čo musí momentálne zažívať majiteľ 16,5 tony kokaínu. Ten bol nájdený na nákladnej lodi MSC Gayane po tom, ako zakotvila v prístave vo Philadelphii.

Hodnota tohoto bieleho povzbudzovala bola odhadnutá na viac ako $1 miliardu. 

Loď je vo vlastníctve spoločnosti JP Morgan, čo je jedna z najstarších firiem na svete poskytujúcich finančné služby. JP Morgan však veľmi dobre vie, že nad loďou nemá žiadnu kontrolu pri jej prevádzkovaní, nakoľko ju prenajíma stredomorskej prepravnej spoločnosti so sídlom vo Švajčiarsku.

Loď vyrazila z Kolumbie 19. mája a cestou do Philadelphie sa zastavila ešte v Peru, Paname a na Bahamách. Federálne vyšetrovanie potvrdilo, že najmenej šesť členov posádky bolo obvinených z držby kokaínu na palube lode. Americký advokát William McSwain pridal v tom čase príspevok na Twitter, v ktorom stálo: “Toto množstvo kokaínu mohlo zabiť milióny – MILIÓNY – ľudí.” (ale aj potešiť…)

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #647

7 kamarátok sa rozhodlo stráviť zvyšok svojich životov pokope a kúpili si dom za $580 tisíc