in

Podľa brazílskeho prezidenta ochránite životné prostredie tým, že budete menej chodiť na veľkú potrebu

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro nedávno navrhol, aby ľudia chránili životné prostredie tým, že sa budú menej často vyprázdňovať na toalete. A čo pán prezident radí na otázku: “ako to dosiahnuť?” No predsa jesť menej jedla. “Hovoríme tu o znečistení životného prostredia,” povedal Bolsonaro. “Stačí, keď sa pôjdete vykakať každý druhý deň. Potom bude lepšie celému svetu.”

Bolsonaro by mohol byť vzdialený príbuzný Andreja Danka, pretože aj jeho výroky sú často očarujúce a nezabudnuteľné. Už v minulosti sa blisol vyjadrením, že “o životné prostredie sa starajú jedine vegáni, ktorí jedia výhradne iba rastlinky.”

Prezident čelí v dnešnej dobe obrovskej kritike, kvôli masívnemu odlesňovaniu, ku ktorému došlo od jeho nástupu do funkcie. Keď Národný inštitút pre vesmírny výskum zverejnil šokujúce údaje o nekontrolovateľnom čistení lesov v Amazónii, Bolsanaro obvinil agentúru z manipulácie s údajmi a prepustil riaditeľa ústavu. Tento inštutút pritom zistil, že v Júli zmizlo viac ako 2 200 kilometrov štvorcových Amazónskeho pralesa, čo je o 278% viac, ako to bolo v minulom roku, kedy pri moci ešte nebol.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Na katolíckej škole zakázali všetky knihy Harryho Pottera kvôli tomu, že sú tam zaklínadlá

Nesľubuj výdrž, keď to nedokážeš!