in

Paralympionik sa na protest proti klimatickým zmenám prilepil na vrchol lietadla

Muž sa v rámci protestu bojujúcemu proti klimatickým zmenám prilepil na vrchol lietadla spoločnosti British Airways. Muža, ktorého identifikovali ako bývalého paralympijského cyklistu Jamesa Browna, našli dnes ráno na Londýnskom letisku vysiaceho na vrchu lietadla.

Pán Brown športovec s obmedzeným videním, bol zatknutý spolu s aktivistami, ktorí sa snažili natočiť jeho protest na video pomocou dronov. Bývalý 54-ročný paralympionik získal v roku 2012 bronzovú medailu za cyklistiku v Londýne. 

“Tu som na sk**venej streche lietadla, mám strach z výšok a s**iem si do nohavíc, ale podarilo sa mi dostať hore,” povedal vo Facebookovom videu.

“Toto je všetko kvôli klimatickej a ekologickej kríze. Protestujeme proti vláde, ktorá vyhlásila krízový stav ale nič s touto krízou nerobí,” sa neskôr vyjadril Brown.

Ďalší aktivisti protestovali po celom Londýne a aj na letisku. Posledné protesty boli motivované hlavne rozmáhajúcimi sa Aerolinkami, ktoré svojou expanziou prispievajú ku klimatickým zmenám. Od pondelka zatkla polícia už 800 protestujúcich.

Zdroj

 

 

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Polícia zadržala dvoch mužov z Floridy, pretože sa pokúsili opiť aligátora

15 obrázkov vám dokáže, že aj vtáky majú svoju temnú stránku