Paradox? Mestu, v ktorom žijú najbohatší muži planéty, dochádzajú peniaze

Malému mestu, v ktorom žije Bill Gates alebo Jeff Bezos, dochádzajú financie. S približne tritisíc obyvateľmi sa jedná o siedme najbohatšie mesto (ktoré má svoje PSČ) v USA. Správu prináša portál Observer.

Dom Billa Gates v Medine – zdroj: Wikipedia

Mesto Medina, v ktorom žijú aj Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft a Jeff Bezos, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon, pomaly krachuje. Paradoxom je, že len majetok Gatesa a Bezosa je viac ako sto miliárd dolárov. To však nie je všetko, v roku 2017 tu stredná hodnota domu bola 2,7 milióna dolárov a stredný príjem domácnosti 186 000 dolárov.

Otázka teda je, ako je možné, že toto mesto krachuje? Podľa vyjadrenia mesta Medina, je problém v tom, že síce rastú ceny domov, no rovnakou rýchlosťou nerastú ich príjmy.

Medina, USA – zdroj: Pinterest

Sadzba z dane totiž nie je nastavená na konkrétne percentá, ale na 7,92 dolára na každých 1000 dolárov hodnoty nehnuteľnosti. Z toho vyplýva, že mestská pokladnica má napríklad z domu Billa Gatesa (ktorého hodnota je približne 130 miliónov dolárov) 1,04 milióna dolárov.

Zdroj

2
Zanechať komentár

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
hocijakamavinius Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
hocijaka
hocijaka

Sadzba z dane totiž nie je nastavená na konkrétne percentá, ale na 7,92 dolára na každých 1000 dolárov to co za idiota pisal ? ved to znamena ze dan je 0,792 %

mavinius
mavinius

to mi nevychadza…

Vtipné zážitky Slovákov z rozlúčiek so slobodou – skutočné príbehy zo života ľudí

Viac ako milión ľudí plánuje zaplaviť tajnú vojenskú základňu – Area 51