in

Odborníci tvrdia, že skoré vianočné ozdobovanie robí človeka šťastnejším

Vianočné dekorácie sa na pultoch obchodov objavujú každým rokom skôr a skôr. Aj keď to mnohých z nás zvykne hnevať, niečo na tom asi je. Skoršie vianočné ozdobovanie totiž robí človeka znateľne šťastnejším. Teda aspoň to tvrdí jeden z psychoanalytických odborníkov. Správu priniesol portál Business Insider.

Mnohých z nás zvykne hnevať, ba až dokonca pobúriť, keď už koncom septembra vídame na pultoch obchodov rôznorodé vianočné ozdoby. Podľa Steve McKeowna to je však úplne v poriadku. McKeown tvrdí, že tí, ktorí si doma vianočného ducha vytvoria o niečo skôr si sviatočné obdobie užívajú dlhšie a tým pádom sú celkovo šťastnejší.

McKeown povedal: „Vo svete plnom stresu a úzkosti sa ľudia radi spájajú s vecami, ktoré im robia radosť. Vianočná výzdoba v nás vyvoláva silné pocity šťastia z detstva. Dekorácie sú teda jednoduchou cestou k detským spomienkam, ktoré sú plné vzrušenia a šťastných momentov.“

Zdroj: Business Insider

S tvrdením McKeowna súhlasí aj viacero iných odborníkov. Samozrejme, netreba to preháňať a zdobiť si svoj vianočný stromček už v druhej polovici septembra.

 

Zanechať komentár

avatar

Odchádzam

6 príbehov o deťoch, ktoré by si mohli bez problémov porovnávať myšlienky s kriminálnikmi