in

Obyvatelia Indonézie, ktorí odmietajú nosiť rúško, musia kopať hroby obetiam koronavírusu COVID-19

Verejnoprospešné práce naberajú v Indonézii úplne nový význam. Niektorí obyvatelia, ktorí odmietali na verejnosti nosiť rúško, totiž musia za trest kopať hroby pre obete koronavírusu. Správu priniesol portál USA Today.

Indonézia, rovnako ako celý svet, sa snaží zamedziť šíreniu koronavírusu. S viac ako 50 000 aktívnymi prípadmi musí zavádzať tvrdé opatrenia. Jedným z nich je aj prísnejšie trestanie ľudí, ktorí odmietajú nosiť rúško.

V provincii East Java muselo minimálne 8 ľudí pomáhať pri chystaní hrobov pre obete vírusu COVID-19. Podľa vyjadrení miestnych orgánoch majú dostupných len niekoľko hrobárov, a tak sa rozhodli do tejto práce zapojiť práve ľudí, ktorí odmietali nosiť rúško aj po upozornení úradov.

V Indonézii to umožňuje zákon platiaci od marca tohto roku, ktorý hovorí o tom, že ak niekto odmieta nosiť rúško na verejnosti, môže byť pokutovaný alebo bude musieť odrobiť určitý počet hodín verejnoprospešných prác. Ľudia, ktorí musia takto odpracovať svoj trest však nijako nepracujú s telami obetí, robia len manuálnu prácu ako je napríklad vykopávanie či chystanie drevených dosiek.

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Niekoľko komiksov, ktoré ťa nakopnú do nového dňa #554

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #177