in

Nové super-jedlo budúcnosti je podľa vedcov švábie mlieko

Nemohol to byť radšej prášok z pavúčích vajíčok alebo výťažok z psieho semena? Musí to byť naozaj švábie mlieko, čo zachráni naše stravovacie návyky v budúcnosti? Údajne má ale toto mlieko naozaj unikátne zdravotné benefity.

Podľa vedcov je mlieko zo švábov viac ako 4-krát výživnejšie než kravské mlieko. Mlieko zo švábov by mohla byť strava, vďaka ktorej dokážeme nakŕmiť stále rýchlejšie rastúcu populáciu. Možno o pár rokov nebudeme mať na výber a budeme musieť zalievať naše obľúbené cereálie výťažkom zo švábov.

Švábi neprodukujú mlieko spôsobom aký sme doteraz poznali. Niektoré pod-druhy tohoto hmyzu vylučujú v mladosti sekrét podobný mlieku a tento sekrét obsahuje množstvo super výživných proteínových kryštálov, ktoré chcú vedci napodobniť. Podľa výskumu sú tieto kryštály plnohodnotným jedlom obsahujúcim tuky, cukry aj esenciálne aminokyseliny. Cieľom by bolo vytvoriť v laboratóriu repliku génov, ktoré kryštály vytvárajú.

Takže dôležitou informáciou je, že nebudeme piť reálne mlieko zo strojov, ktoré budú vysávať mlieko z tela samičiek švába. Mlieko bude jednoducho vyrábané v skúmavkách z buniek takže možno toto super-jedlo nebude až také odporné jak sa na prvé vypočutie zdá.

 

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

V berlínskej ZOO si dva teplé tučniaky adoptovali vajíčko

Prekladateľské “skvosty” do angličtiny hitom internetu. Slováci sa bavia na účet reštaurácií a obchodov.