in

Niekoľko vecí, ktoré vo svojej domácnosti považuješ za bežné, no pred návštevou by si ich mal skryť

Pripravili sme si pre teba niekoľko tipov, ktoré sa ti určite zídu pri ďalšej návšteve. Aj keď sa ti niektoré budú zdať ako bežné, určite sa nájde veľa ľudí, ktorí na ne vôbec neprihliadajú …

#1 Príliš nosené papuče

S papučami, ktoré si s tebou prežili polovicu tvojho života, je určite ťažké sa rozlúčiť. Ak má však k tebe zavítať návšteva, takúto obuv by si mal určite dobre skryť a ponúknuť jej nejaké čisté a nenosené papuče. Ak si totiž ponúkol papuče, ktoré vyzerajú obnosene, mohlo by to pôsobiť veľmi nehygienicky a nechutne.

 

#2 Rôzne zbytky v mydle

Ak doma nepoužívaš tekuté mydlo, tento odstavec by si si mal pozorne prečítať. Niekedy nám je totiž veľmi ľúto vyhodiť mydlo, ktoré je rozlámané a navyše aj plné neželaných objektov, čo môže pôsobiť veľmi nehygienicky. Mal by si preto dávať pozor, aby si vždy pred návštevou kúpil nové, čisté a úhľadné mydlo.

 

#3 Poťahy na nábytku

Na Slovensku i v Čechách je častým zvykom dávať na sedačky či iný nábytok rôzne poťahy. Aj keď výrobcovia nábytku používajú veľmi odolné materiály, ktoré sú ochránené aj proti škvrnám, ľudia majú zaužívaný tento nevkusný zvyk. Či už je to deka alebo iná látka, na nábytku pôsobí veľmi rušivo, preto by si ju mal pred príchodom návštevy dať preč.

 

#4 Poškriabaný či rozbitý riad

Aj keď to znie veľmi prosto, niektorí ľudia nepovažujú tento prvok za dôležitý. Návšteve by si nikdy nemal ponúknuť napríklad kávu či čaj z odbitého pohára. Vždy si radšej kúp do rezervy niekoľko kusov riadu, ktoré budeš ponúkať iba návštevám, aby si sa vyhol zbytočnému trapasu.

 

#5 Smaltovaný riad

Ak máš doma smaltovaný riad, na ktorom je už vidno značné opotrebovanie, mal by si si ho nechať len sám pre seba, určite nie pre návštevu. Keramický riad dokáže tiež pôsobiť viac elegantne a moderne, čím určite viac oslovíte svoju návštevu.

 

#6 Nepoužívaj staré metly

Používať takéto staré metly je pomerne riskantné. Okrem toho, že sa lámu, nedokážu tak efektívne pozbierať menšie nečistoty, ktoré by si tvoja návšteva potom mohla všimnúť. Určite by to v nej nezanechalo dobrý pocit, a tak si radšej zaobstaraj poriadnu metlu.

 

#7 Kuchynská utierka

Pred príchodom návštevy si skontroluj svoju kuchynskú utierku. Aj keď to vyzerá ako nepodstatná vec, dokáže toho o tebe vypovedať viac než dosť. Ak tvoja utierka vyzerá ako ementál, určite by si ju mal vymeniť.

 

#8 Vypraná posteľná bielizeň

Posteľná bielizeň je ďalším detailom, ktorý dokáže prezradiť veľa o našom charaktere. Ak máš obliečky z lacnejšej látky, tá dokáže veľmi rýchlo strácať svoju kvalitu, čo sa hneď odrazí aj na jej výzore. Preto by si mal pred príchodom návštevy skontrolovať aj takúto bizarnú vec.

 

#9 Ochranná fólia na veciach

Ďalšia vec, ktorá môže niekomu pripadať bežne, no ver mi, že ak tvoja návšteva uvidí napríklad ovládač od telky zabalený ešte v pôvodnej ochrannej fólii, veľmi rýchlo si na teba urobí svoj názor.

Zdroj

   
guest
3 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Kaťa
Kaťa
8 mesiace dozadu

Kto to písal, tak určite nie je z dediny 😀 U nás, keď prídeme ku babči, tak všetko z toho klasika a nik sa nad tým nikdy nepozastavoval.

iPhone
iPhone
8 mesiace dozadu

tak návštevy sú teda poriadne drahé

horalka
horalka
5 dni dozadu
Odpovedať   iPhone

Ujo iPhone pre vás to určite nie je žiadny problém

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili dnešný deň #957 : Môj morálny kompas má často opúšťa.

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #237