in

Nie je to len o jedle či rúškach. Američania vo veľkom vykupujú aj zbrane a nepriestrelné vesty

Pandémia, ktorá aktuálne trápi celý svet, má za následok hromadné vykupovanie potravín, antibakteriálnych gélov či rúšok. Američania však po novom nevykupujú len tento nedostatkový tovar, ale začali vo veľkom aj s nákupmi zbraní. O správe informuje portál Buzzfeed News.

Ilustračný obrázok

Zdá sa, že Američania sa rozhodli s koronavírusom bojovať po svojom. Za posledné týždne sa rapídne zvýšili predaje strelných zbraní, nábojov a iného bojového vybavenia. Novinári z Buzzfeed News oslovili niekoľko firiem, ktoré predávajú strelné zbrane či inú taktickú výzbroj. Tie potvrdili, že od začiatku pandémie sa im vo veľkom zvýšili predaje. Napríklad obchod Bulletproof Zone hlási, že ich predaje sa zvýšili približne medzi 50% až 100%. Vo väčšine sa vraj jedná o nákupy civilistov.

Aj majiteľ spoločnosti Hyatt Guns potvrdil, že sa ich predaje značne zvýšili, a to najmä zbrane typu AR-15, ktoré sú určené na sebaobranu. Zaujímavosťou je, že mnoho ich zákazníkov sú seniori.

Zamestnankyňa obchodu so zbraňami dokonca odmietla reportérom poskytnúť rozhovor, nakoľko bol ich obchod doslova zaplavený zákazníkmi: „S panikou ktorá tú vládne, sme práve zaplavený ľuďmi.“

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Slovensko má koronavírus hymnu. Vtipná slovenská youtuberka baví internet svojou skladbou

20 fotiek, ktoré vyzerajú ako falošné, no sú skutočné