in

Nezamestnaný 41-ročný muž sa súdi s rodičmi. Vraj môžu za to, že sa neosamostatnil

Štyridsiatnik tvrdí, že by ho mali rodičia finančne podporovať aj naďalej, nakoľko sami môžu za to, že sa nedokázal osamostatniť. Teraz od nich žiada späť peniaze, ktoré mu prestali vyplácať. Správu prináša zahraničný portál BBC.

Ilustračný obrázok

Na britský súd sa dostal skutočne bizarný prípad. 41-ročný muž sa chce súdiť so svojimi rodičmi, nakoľko mu znížili jeho rodičovský príspevok. Muž, ktorý má mimochodom magisterský titul z oblasti financií a už 11 rokov je nezamestnaný, na súd apeloval, že nedokáže bez príspevku vyžiť a postarať sa o seba.

Len aby si mal predstavu, štyridsiatnik žije v centre Londýna v byte jeho rodičov. Tí mu preplácajú navyše aj energie a zároveň mu prispievajú na živobytie. Práve tento príspevok sa rozhodli znížiť, čo sa mužovi nepáči. Pred súdom argumentoval, že sa stal na príspevku závislý, za čo podľa neho môžu práve jeho rodičia.

Ilustračný obrázok

Sudca nad prípadom len krúti hlavou a označil ho za bezprecedentný. Podľa neho sa muž nemôže opierať ani o zákony, ktoré sa týkajú povinnosti rodičovskej starostlivosti, ani o ľudské práva. K rozhodnutiu sa navyše nemôže ani odvolať.

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Jazda taxíkom

Odvaha mu nechýba