in

Nemecká kaviareň dáva zákazníkom špeciálne klobúky z penových slížov, ktoré zaisťujú dodržiavanie sociálneho odstupu

Kaviareň v Nemecku po slávnostnom znovuotvorení vymyslela spôsob, ako efektívne dodržiavať vládou nariadený sociálny odstup. Zákazníkom dáva špeciálne upravené klobúky, na ktorých sú pripevnené penové slíže na plávanie. Správu priniesol portál CNN.

Zdroj: CNN

Minulú sobotu dostali majitelia kaviarne Cafe Rother v Schwerine povolenie na znovuotvorenie ich prevádzky. Zatiaľ čo si zákazníci užívajú dobrú kávu a pekné počasie, mottom kaviarne zostáva dodržiavanie povinnej sociálnej dištancie.

Majiteľ kaviarne Jaqueline Rothe pridal na Facebook fotku z kaviarne, kde si jeho zákazníci vychutnávajú sobotňajšiu kávu či iné nápoje v špeciálnych klobúkoch, ktoré vymyslel z penových slížov: „Bol to skvelý a zábavný spôsob, ako udržať zákazníkov v bezpečnej vzdialenosti od seba,“ povedal 52-ročný Rothe pre miestne média.

Ilustračný obrázok Schwerin

„Bolo to naozaj zábavné a zákazníkom sa páčilo. Zároveň nám to ale všetkým ukázalo, aké ťažké je dodržiavať 1,5 metrový sociálny odstup,“ dodal majiteľ. Zároveň priznal, že ho celosvetový záujem o jeho fotku prekvapil.

Kaviareň, ktorá máva normálne 36 stolov vnútri a 20 stolov vonku, musela kvôli prísnym nariadeniam znížiť ich počet len na 12 vnútri a 8 vonku.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Určite myslí len na ne…

20 ľudí, ktorí sa neskutočne podobajú na celebrity