in

Nedodržali zákaz voľného pohybu. Ako trest museli 500-krát napísať „Nerešpektoval som obmedzenie, je mi to ľúto“

Indická polícia vymyslela netradičný trest pre skupinu turistov, ktorí porušili zákaz voľného pohybu. Turistom dali za úlohu 500-krát napísať vetu „Nerešpektoval som obmedzenie vychádzania, je mi to ľúto.“ Správu prináša portál NPR.

Ilustračný obrázok

Všetko to začalo nahlásením nedovoleného zhromažďovania v meste Rishikesh pri brehu rieky Ganga. Keď policajti dorazili na miesto, zaistili desiatich turistov, ktorí tam nemali čo robiť. V krajine totiž kvôli šíriacemu sa koronavírusu platí obmedzenie pohybu. Turisti pochádzali z Austrálie, Izraelu, Mexika či Európy a na breh Gangy sa prišli prejsť.

V Indii je možné vychádzať len v čase od 7:00 ráno do 13:00 poobede, ale to platí len pre nákup potravín či ostatných potrebných vecí. Turisti sa hliadke ospravedlnili, že o zákaze nevedeli, no aj napriek tomu ich neminul trest. Dostali 50 papierov, na ktoré mali napísať „Nerešpektoval som obmedzenie vychádzania, je mi to ľúto.“

Zo začiatku sa im príliš písať nechcelo, keď sa im však povyhrážali, že im zakážu vstup do krajiny, pustili sa s “radosťou” do práce.

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Je to profík!

15 ľudí, ktorí by si s vami veľmi radi vymenili svoje problémy