in

Na katolíckej škole zakázali všetky knihy Harryho Pottera kvôli tomu, že sú tam zaklínadlá

Dnes bol prvý deň nového školského roka a študenti sa vracajú do lavíc. Školáci s novými peračníkmi, topánkami, oblečením, novými zábavkami a inou novou výzbrojov sa budú snažiť absolvovať čo najlepšie nový školský rok. Študenti, ktorí navštevujú školu spojenú s kostolom  svätého Eduarda v Nashville, USA, si ale školský život nebudú môcť skracovať knihami o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Dôvod prečo rímsko-katolická škola zakázala knihy o čarodejníkovi a odstránila výtlačky z knižnice je vraj ten, že existuje riziko pri čítaní zaklínadiel z knihy, vyvolať zlých duchov.

Pre mnohých z nás sú knihy spisovateľky J.K. Rowlingovej súčasť našeho detstva a učarovala našej fantázií. Pre Pastora Dana Reehila pôsobiaceho na spomínanej katolíckej škole je ale táto knižná séria oveľa temnejšia ako pre nás ostatných.

Pastor údajne konzultoval problém s mnohými exorcistami z USA alebo z Ríma a odporučili mu knihy na škole zakázať. Podľa vyjadrenia zo správy katolíckych škôl má každý pastor autoritu a právo vykonať takéto rozhodnutie.

Zdroj

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Miki Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
Miki
Miki

😀 Torquemada sa nezaprie ani v 21. storočí

Slovenskí vedci vynašli spôsob, ako vyliečiť rakovinu pomocou plastových vrchnákov z PET fliaš

Podľa brazílskeho prezidenta ochránite životné prostredie tým, že budete menej chodiť na veľkú potrebu