in

Muž už nezvládal hroznú premávku, teraz si vyrába helikoptéru aby mohol kolóny preletieť

Muž z Indonézie stratil všetky nervy kvôli hroznej dopravnej situácii v hlavnom meste Jakarta. Jujun Junaedi (42) sa rozhodol, že sa s tým vyrovná po svojom. Už viac ako rok sa automechanik z mestečka Sukabumi, hneď vedľa Jakarty, venuje výrobe 8 metrovej  helikoptéry,priamo na svojej záhrade.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt An Indonesian Man Is Building a Helicopter From Scratch so He Doesn’t Have to Deal With Traffic"

Keď Jujun každý deň sledoval ako stoja autá v nekonečných kolónach, na ceste priamo pred jeho autoservisom,dostal nápad ako sa tomu vyhnúť. Jeho sen je raz tieto hrôzostrašné kolóny preletieť na helikoptére.

“Motor už funguje, ale ešte sme neleteli, lebo nie je hotová hlavná vrtuľa,” vyjadril sa pre miestne médiá Jujunov 16-ročný syn.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt An Indonesian Man Is Building a Helicopter From Scratch so He Doesn’t Have to Deal With Traffic"

Otec so synom sa spoliehajú hlavne na svoje skúsenosti z autoservisu a na Youtube video-návody. Zatiaľ sa ich náklady dostali len na sumu $2138. Pred ukončením projektu chcú prekonzultovať ich prácu s odborníkmi na výrobu helikoptér. Dúfajú, že začiatkom roku 2020 už budú lietať.

Jujun sa nedávno rozhodol, že by chcel z helikoptéry urobiť taxík a rozbehnúť prepravnú spoločnosť, aby aspoň trochu odbremenil presýtenú cestnú dopravu v meste.

Zdroj

 

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Tie najdivnejšie veci, ktoré môžeš kúpiť cez Ebay (20 obrázkov)

Trochu humoru (nie)len pre mamičky #6: Mamičky nemajú osobného trénera ale majú kvalitnú náhradu