Muž si dal znížiť auto, teraz však nedokáže prejsť cez spomaľovače – chce preto odškodné od mesta

Po tom, čo Christopher Fitzgibbon investoval niekoľko tisíc eur do zníženia svojho auta, nedokáže naďalej prechádzať cez mestské spomľovače. Žiada preto odškodné od mesta.

Fitzgibbon znížil svoj Volkswagen Passat tak, že podvozok auta je od zeme vzdialený 10 centimetrov. Zistil však, že s takouto výškou podvozku nedokáže prechádzať cez miestne spomaľovače a svoju každodennú cestu bude musieť jazdiť po inej komunikácii. Tým si však nadíde približne 50 kilometrov.

Zdroj: RebelDublin

Tento problém vznikol po tom, ako obec, v ktorej žije, nainštalovala 15 centimetrové spomaľovače. Muž sa k celému problému vyjadril nasledovne: „Obchádzka mi k mojej každodennej ceste pridáva 30 míľ (približne 50 km) za deň. Za týždeň to je 150 míľ, za mesiac 600 míľ a za rok 7.000 míľ (približne 11 265 km).“

Okrem obchádzky si od obce nárokuje náhradu škody, ktorú si na aute spôsobil, keď sa pokúšal cez spomaľovač prejsť. Škoda sa vraj mala vyšplhať až na 2 240 eur. Mesto mu dalo odpoveď, že spomaľovače v skutočnosti nemajú 15 centimetrov, ale len niečo pod 10 centimetrov.

Muž (s úplnou vážnosťou) povedal, že sa cíti byť diskriminovaný: „Cítim sa byť diskriminovaný, pretože mám upravené (znížené) auto a bolo mi odopreté právo jazdiť na tej ceste v dôsledku spomaľovačov.“

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #48

Úplne presný príklad jak to chodí