in

Muž s 99 telefónmi oklamal Google Mapy a vytvoril v nich fiktívnu dopravnú zápchu

Berlínsky umelec Simon Weckert, ktorý sa zameriava na skúmanie dopadu moderných technológií na naše životy, sa rozhodol urobiť nezvyčajný experiment. Od kamarátov a z rôznych požičovní si zaobstaral spolu 99 mobilov, s ktorými potom vyrazil do centra Berlína. Vďaka tomu Google Mapy ukazovali jednotlivé ulice ako upchané dopravnou zápchou, zatiaľ čo v realite boli takmer úplné prázdne. O udalosti informuje umelec na svojej stránke.

Zdroj: Simon Weckert

Umelec vložil všetkých 99 mobilov s otvorenými Google Maps do malého vozíka, s ktorým sa prechádzal po uliciach centra Berlína. Algoritmy na základe GPS súradníc všetkých telefónov vyhodnocovali situáciu ako dopravnú zápchu, čo ovplyvnilo celé rozhodovanie systému. Ten sa totiž automaticky snaží nájsť čo najlepšiu cestu tak, aby vodič obišiel ulicu s dopravnou zápchou.

Zdroj: Simon Weckert

Je teda možné, že ak v tom čase niekto využíval Google Mapy, mohol si svoju trasu predĺžiť o niekoľko kilometrov. Umelec chcel generovaním týchto virtuálnych dopravných zápch dokázať, aký majú technológie vplyv na fyzický svet, naše zmýšľanie a naše bežné životy.

Zdroj: Simon Weckert
Zdroj: Simon Weckert
Zdroj: Simon Weckert

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Vážna porucha

Tridsiatnici sa podelili o veci, ktoré si neuvedomujete, až kým sa nestanú pravdou