in

Muž chce preplávať Atlantik v kapsule, ktorá má tvar podobný sudu

Muž z francúzska sa rozhodol, že prepláva Atlantik v kapsule, ktorá vyzerá ako obrovský oranžový sud. Sud sa pohybuje len za pomoci oceánskych prúdov, no má ho celkom dobre vybavený. Je to šialenec alebo len dobrodruh?

Jean-Jacques Savin, 71-ročný dobrodruh, už vyrazil na svoju cestu cez Atlantik z Kanárskych ostrovov. Svoj cieľ by mal podľa odhadov dosiahnuť približne o tri mesiace. Jeho špeciálna kapsula je vybavená pomerne slušne – má svoju kuchynku, menšiu spálňu a taktiež menší úložný priestor, kde skladuje svoje zásoby. Jean zverejňuje aktualizácie o jeho ceste na Facebook stránke projektu. Podľa poslednej aktualizácie, ktorá pochádza z 27. decembra, je všetko v poriadku a má dobré počasie. Vďaka zabudovanému GPS k svojim statusom pridáva aj presné súradnice.

Celá kapsula, ktorej výroba stála 60 000 eur, je dlhá 3 metre a široká 2,1 metra. Má tam niekoľko okienok a na streche sa nachádza slnečný panel, ktorý generuje potrebnú energiu. Savin verí, že sa mu Atlantik podarí úspešne preplávať. Peniaze na výrobu kapsule mal hlavne z crowdfundingovej kampane.

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Memečka, ktoré dokonale vystihujú život všetkých matiek

Niekoľko komiksov, ktoré ťa nakopnú do nového dňa #269