Mníšky zarobia na marihuane ročne $1.1mil – 20.4. o tom vydali dokument

Kedy inokedy, ako 20.4., by mohol vyjsť dokumentárny film o mníškach, ktoré pestujú marihuanu. S nápadom na pestovanie prišla sestra Kate Meeusen v roku 2011, kedy začala s 12 rastlinami. V dnešnej dobe už fungujú medzinárodne a každoročne im obchod prináša neuveriteľných $1,1 mil.

Fungovanie kalifornských mníšok, ktoré sa nazývajú „Sisters of the Valley“ zachytáva dokumentárny film Breaking Habits od režiséra Roba Ryana. Dokument zaznamenáva históriu, ale aj vytrvalú snahu o prežitie, kedy ona a jej sestry musia bojovať proti snahám šerifa a zlodejov z čierneho trhu, zhatiť ich nápad. Sestra Kate, ktorá so svojím sesterstvom už 60 rokov predáva marihuanové produkty, ako masti a oleje, osobne moc film neobľubuje, ale je veľmi šťastná, že sa páči ostatným.

Podľa jej slov sa tamojší farmári veľmi ťažko prispôsobujú novým myšlienkam a sú uviaznutí niekde v 50. rokoch minulého storočia spolu s ich názormi na marihuanu. Pritom ona sama už vyliečila 8 ľudí zo závislosti a tvrdí, že sa všetci dostali späť na vlastné nohy. Sestry z údolia využívajú kanabidiol nielen na liečbu závislostí, ale snažia sa ním liečiť všetko od epilepsie až po rakovinu.

A čo si osobone o marihuane myslí sestra Kate?

„Je to úžasná liečivá rastlina. Postupne sa svet začína otvárať myšlienke, že marihuana bude braná ako liek, namiesto toho, aby bola považovaná za nebezpečnú drogu.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Bráško neboj sa, pomôžem ti!

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #601