in

Miliardár zo Spojených Arabských Emirátov plánuje odtiahnuť ľadovec 1000 km do Austrálie alebo Južnej Afriky

Miliardár Abdull Alshehi už 2 roky kuje plán, ako poskytnúť jeho krajine čerstvú pitnú vodu. Zatiaľ čo mnohí navrhujú a využívajú odsoľovanie vody, on sa vybral inou cestou, lebo prečo by si to mal spraviť tak jednoduché však ? 

Tak teda s jeho týmom vymysleli plán na odtiahnutie (áno, čítate správne – odtiahnutie) ľadovca asi 1000 km od pobrežia Antarktídy až na rovník, aby z neho získali čerstvú vodu.

Veľa ľudí si myslí, že je to čístá kravina, no Abdull si ide svoje a skušobnú fázu plánuje odštartovať ešte v tomto roku. Pri nej by mali odtiahnuť kus ľadovca z Antarktídy (z ostrava Heard Island, ktorý je vo vlastníctve Austrálie) na západné pobrežie Austrálie alebo na východné pobrežie Južnej Afriky, pričom celá testovacia akcia výjde na “smiešnych” $80 mil. 

Investor a podnikateľ Abdull tvrdí, že podľa ich analýzy bude omnoho lacnejšie, keď si prinesú vlastný ľadovec, ako by mali čerpať morskú vodu a zbavovať ju soli.

Pokiaľ by sa mu akcia skutočne vydarila, a priniesol by ľadovec s obdovom 2km x 500m, poskytol by dostatok vody pre milión ľudí na 5 rokov.

Tak teda veľa šťastia Abdull !!!

Zdroj

 
guest
2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Langyyyy
Langyyyy
1 rok dozadu

Veď prečo neurychlit topenie ľadovca, ľad sa rýchlo topí, tak poďme mu ešte pomoct… Znova krok späť

Soňa stuchlikova
Soňa stuchlikova
1 rok dozadu
Odpovedať   Langyyyy

Máš pravdu marek

Zábavný príbeh ženy, ktorá požiadala svojho spolubývajúceho, aby sa jej postaral o kvety

VIDEO: V Disneylande sa rozpútala neskutočná mlátenica, do ktorej sa zapojila dokonca aj odvážna pani na vozíčku