in

Mesto vybuduje verejné WC, kde zakáže sex. Ak to porušíš, dostaneš sprchu studenou vodou.

Mesto Porthcawl, ktoré leží vo Walese, plánuje zakročiť voči pohlavnému styku na verejných záchodoch. Docieliť to chce vybudovaním špeciálnych toaliet, ktoré budú vedieť samostatne bojovať nielen proti sexuálnym aktivitám. O správe informuje Foxnews.

Ak systém rozpozná nejakú nezvyčajnú aktivitu vo vnútri kabínky, okamžite otvorí dvere, spustí zvukový alarm a dvojica (nebodaj trojica) dostane sprchu studeným prúdom vody.

Celý mechanizmus je založený na systéme niekoľkých senzorov, ktoré spoločne vyhodnocujú, čo sa v kabínke deje. Mechanizmus dopĺňa aj špeciálna váha, ktorá je zabudovaná pod podlahou. Práve tá dokáže určiť, koľko ľudí sa nachádza vo vnútri kabínky. Okrem pohlavného styku sa vyhodnocuje aj to, či niekto na záchodoch nefajčí alebo neberie drogy.

Projektanti však mysleli aj na vandalov a do záchodov sa rozhodli umiestniť steny, na ktoré sa nebudú dať kresliť graffiti. Systém by mal tiež záchody ochrániť pred prespávaním bezdomovcov (pokiaľ je v kabínke človek príliš dlho, kabínka ho sama na to upozorní). Cena projektu bola vyčíslená na približne 190-tisíc eur.

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ender Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
ender
ender

Je tam toho. Na Slovensku máme jedno WC za 65.000,- € a nerobí vôbec nič… Ani nefunguje 🙂

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #686

Muž vydávajúci sa za policajta zastavil skutočných policajtov v civile