in

Manželia z New Yorku opustili prácu a odsťahovali sa zo štátu, lebo sa im nepáčil nátlak ohľadom očkovania detí

Gretchen H. Thompson je matka rodiny, ktorá nemôže poslať svoje 3 najmladšie deti do školy. Štát New York rozhodol, že napriek jej náboženským dôvodom odmietol jej žiadosť o povolenie návštevy školy be povinného očkovania. Gretchen naďalej odmieta očkovanie a zatiaľ bude svoje deti učiť doma, pretože sa zákon o vakcinácií nevzťahuje na domácu školu. 

Spolu s manželom sa dohodli, že dajú výpoveď v práci, predajú svoj domov, a presťahujú sa do štátu, kde je možné odmietnuť očkovanie z náboženských dôvodov. Jej deti patria medzi 26 000 detí v štáte New York, ktorým odmietli spomínané povolenia. Tento prípad je výsledkom nového zákona, ktorý je odpoveďou na najväčšiu epidémiu osýpok za posledné desaťročia

Je stále možné dostať výnimku zo zdravotných dôvodov ale je obtiažnejšie ju dostať ako pred zákonom. Podľa Svetovej Zdravotníckej Organizácie (WHO) zachránilo očkovanie medzi rokmi 2010 a 2015 10 miliónov životov. 

Thompsonová je zástankyňou veľmi zdravého, životného štýlu. Chovajú vlastné kravy a sliepky a konzumujú len vlastnoručne vypestovanú alebo overene organickú potravu. Matka, ktorá je zamestnaná ako zubárka je síce zaočkovaná, ale potom ako dostal jej starší syn po zaočkovaní autoimúnnu encefalitídu prehodnotila svoj postoj. Spomínané ochorenie spôsobuje to, že imunitný systém napadá zdravé bunky a syn musel byť na 31 dní hospitalizovaný. 

Zdroj

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Mužovi niekto ukradol auto počas toho, ako vykrádal obchod

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #140