in

Malému chlapcovi odstránili z úst vyše 500 zubov potom ako sa sťažoval na bolesť v čelusti

Viac ako 500 zubov museli doktori odstrániť chlapcovi, ktorý sa sťažoval na obrovské bolesti. Po operácií minulý mesiac mu zostalo už len 21 zubov namiesto prvotných 526. Väčšina z nadbytočných zubov bola nájdená v membráne vo vnútri spodnej čeľuste, píše portál CNN.

Doktor Prathiba Ramani, vedúci Orálnej patológie v dentálnej nemocnici univerzity Saveetha v Indii, vysvetľuje prípad chlapca s abnormálnym množstvom zubov na základe röntgenových snímkov.

Dvaja chirurgovia úspešne vytiahli chlapcovi membránu so zubami, predtým ako tím doktora Ramaniho podrobne preskúmal chlapcovu sánku. Všetky zuby mali vyvinutý koreň, korunku aj sklovinu a hýbali sa vo veľkostnom  rozmedzí 0,1 milimetrov až po 15 milimetrov.

Doktori vyvŕtali dieru do sánky, cez ktorú bez väčších komplikácií vytiahli membránu. Nebolo potrebné vykonať rekonštrukciu sánky, pretože zákrok nepoškodil sánku tak ako by sa mohlo zdať. Chlapec by nemal mať žiadne ďalšie problémy so sánkou a po 3 dňoch ho pustili z nemocnice.

Rodičia priznali, že tento problém mohol mať chlapec už od 3 rokov, kedy si všimli časté opuchnutie jeho sánky. Chlapcov prípad je veľmi, veľmi vzácny a verejnosť chváli chirurgov za bezchybné zvládnutie tohoto kuriózneho zákroku.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

10+ zábavných reakcií rodičov, keď prvýkrát uvideli tetovania svojich detí

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #138