in

Komerčný let sa musel v strede cesty vrátiť späť. Pilot bol totiž stále vo výcviku

Lietadlo spoločnosti Virgin Atlantic sa muselo v strede cesty otočiť a vrátiť späť na letisko Heathrow. Zistilo sa totiž, že jeden z pilotov nemal dokončený výcvik. Správu priniesol portál Independent.

Bizarný príbeh letu VS3 sa začal odohrávať 40 minút po vzlietnutí z letiska Heathrow. Práve vtedy sa zistilo, že jeden z pilotov letu nemá ešte dokončený výcvik. Lietadlo tak bolo nútené otočiť sa a vrátiť sa späť na letisko Heathrow. Táto otočka nakoniec spôsobila približne 3 hodinové meškanie.

Ako neskôr vysvetlila samotná spoločnosť, všetci piloti síce boli skúsení a mali kvalifikáciu na let s lietadlom Airbus A330, no jeden z nich nemal ešte vykonaný záverečný let, čiže bol stále označovaný ako vo výcviku. To by bolo v poriadku, pokiaľ by mal kapitán lietadla štatút inštruktora. Kapitán však tento štatút nemal, a tým sa posádka dostala do rozporu s internými pravidlami spoločnosti.

„Kvalifikovaný prvý dôstojník, ktorý lietal po boku skúseného kapitána, bol na lete VS3 nahradený novým pilotom, aby sa zabezpečilo úplné dodržiavanie výcvikových protokolov Virgin Atlantic,“ vyjadrila sa spoločnosť Virgin Atlantic.

   
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #261

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1192 : Aj keď je teplo, čierna musí byť.