in

Kandidátka do slovenského parlamentu mala v Seredi variť pervitín

Počas posledných dní prebiehala najrozsiahlejšia akcia zameraná na drogovú trestnú činnosť v histórii Slovenska. Počas tejto akcie bolo obvinených viac ako 50 osôb zo Serede, Galanty a Trnavy. Jednou z obvinených má byť aj Gabriela Kučerová, kandidátka za stranu Vlasť. Na správu upozornil portál TA3.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Medzi obvinenými sú tiež policajt či zamestnanec kriminálneho úradu finančnej správy. Najprekvapivejšie je však zistenie, že pervitín mala variť aj tohtoročná kandidátka do parlamentu Gabriela Kučerová, ktorá kandidovala za stranu Vlasť.

Zaujímavé je aj množstvo drog, ktoré polícia zabavila. Celkovo sa malo jednať o 2531 kilogramov tabliet, ktorých hodnota je približne 4,8 milióna eur. Z týchto tabliet by bolo možné vyrobiť až pol tony metamfetamínu, ktoré cena na čiernom trhu dosahuje viac ako 17 miliónov eur. Okrem toho polícia zadržala aj 251 kilogramov už vyrobenej drogy.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

„Vzhľadom na množstvo zadokumentovaného metamfetamínu v uvedených akciách, ktorý bol vyrobený a predaný na území SR, ako aj jeho hodnotu, taktiež počet obvinených osôb je možné uviesť, že ide o najrozsiahlejšiu akciu zameranú na boj s drogovou trestnou činnosťou páchanou zločineckými skupinami v histórii SR,“ objasnil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

 

Zanechať komentár

avatar

Zaočkovaná

Také typické