in

Japonsko zakáže kričanie na horských dráhach. Chce tým predchádzať šíreniu pandémie

Takmer väčšina krajín začína s veľkým uvoľňovaním prijatých opatrení ako prevenciu voči šíreniu pandémie. Nechýba medzi nimi ani Japonsko, ktoré začína otvárať už aj zábavné parky. Fanúšikovia horských dráh sa však budú musieť krotiť. Na obľúbenej atrakcii je totiž zakázané kričať. Správu priniesol portál CNN.

Ilustračný obrázok

Nove nariadenia, ktoré sa dostávajú do platnosti spolu s otvorením zábavných parkov, majú zaistiť bezpečnosť nielen pracovníkov, ale aj návštevníkov. Medzi opatrenia patrí napríklad meranie teploty, nosenie rúšok, pravidelná dezinfekcia atrakcií či dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti.

Nejedného fanúšika zábavných parkov však zarazilo, že medzi opatreniami sa nachádza aj zákaz kričania na horských dráhach. Každý návštevník tak bude musieť krotiť svoje emócie a na horskej dráhe ani nepípnuť.

Ilustračný obrázok

Vláda toto nariadenie vysvetľuje tak, že väčšina ľudí na horských dráhach kričí z plných pľúc, kedy môže niekomu z úst vyprsknúť slina a kvôli vysokej rýchlosti dopadnúť priamo na tvár človeka za ním.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Rušička 5G signálu, ktorá sa na internete predávala za viac ako 300 eur, má v skutočnosti hodnotu 5 eur

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili dnešný deň #868 : Všetci ”milujeme” politické debaty v komentároch