in

Japonec vyrobil špeciálnu nálepku, ktorá vyzerá ako vtáčí trus. Jej úlohou je vraj odlákať potenciálnych zlodejov

Muž z Japonska prišiel s kontroverzným nápadom, ako odlákať zlodejov od toho, aby ukradli tvoj bicykel či motorku. Bude ti k tomu údajne stačiť jedna jediná nálepka. Správu priniesol zahraničný portál 9GAG.

Japonec Motoki Reoga vyrobil nálepky v podobe vtáčieho trusu, ktoré si môžeš nalepiť na sedadlo svojej motorky či bicykla. Pod|ľa jeho výskumu totiž bez stopy zmizne každých 15 minút jeden bicykel. V roku 2018 podľa neho tak zmizlo 35 395 bicyklov, z čoho až 42 percent z nich bolo poriadne zamknutých.

Svoj nápad sa teda rozhodol prezentovať širokej verejnosti. Aby dokázal, že jeho nálepky fungujú, polepil ich na 1 000 testovacích bicyklov, ktoré bez zamknutia rozmiestnil po meste. Ani jeden z týchto bicyklov nebol podľa jeho slov odcudzený.

Okrem nálepok v podobe vtáčieho trusu, ktorých 3 kusy si môžeš zakúpiť v prepočte za 11,38 eura, vyrobil aj poťah na sedačky bicyklov. Tie sa dajú zakúpiť za 31,51 eura. Kúpil by si si niečo podobné na svoj bicykel? Napíš nám tvoj názor do komentárov pod článkom!

 

Zanechať komentár

avatar

Späť v práci

Teraz som už naozaj videl všetko