in

Island riešil životnú krízu, v baroch došlo pivo!

Minulý týždeň nastala kríza ako z dezinformačných médií. Island prišiel o svoje zásoby piva z barov po tom, ako sa tam zastavili Americký vojaci.

Ako raz povedal Thomas Jefferson, “Pivo, ak sa pije s mierou, zmäkčuje temperament, rozveselí dušu a posilňuje zdravie.” Túto správu asi Americký vojaci v živote nedostali. Zhruba 7 000 vojakov zakotvilo v hlavnom meste Islandu, Reykjaviku. Zásoby piva utrpeli veľké straty a vzhľadom na smäd Amerických vojakov nakoniec kapitulovali. Vojaci chodili priamo od baru k baru a ničili všetko pivo čo im stálo v ceste.

“Pokúsili sme sa prispôsobiť náporu, ale čelili sme ohromujúcej sile.” uviedol majiteľ baru. Jeden z prvých padol podnik Sæta Svínið (veľa šťastia), snažili sa požičať si zásoby od iných podnikov, ale nepodarilo sa uspokojiť všetkých.

Miestny producent piva Ölgerð Egils Skallagrímssonar, vypočul naliehavé volanie a začal s protiútokom. Nasadil nadčasy a poslal väčšie množstvo piva do obehu. Loď nakoniec z tohto 120 tisícového mesta odišla a opäť pivo vyhralo nad človekom.

zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #5

Najsarkastickejšia adopcia mačky