in

Irak predbehol princa Harryho a zakázal „Fortnite“ – kazí im vraj mládež

Pamätáte sa na princa Harryho, ktorý by tiež rád zakázal túto obľúbenú hru ? Irak ho predbehol.

Iracký parlament sa už viac nemôže pozerať na to šialenstvo okolo Fortnite. Masové vyvražďovanie, sektárske násilie, militarizácia mládeže, korupcia v politike, to sa ešte nejako dá zvládnuť. Ale tie deti a ich videohry! Hotová skaza. Mali by byť radšej vonku a učiť sa o skutočnom násilí, ako si ho len skúšať na počítačoch!

Iracká politická väčšina v parlamente zakázala „Fortnite“, „PlayerUnknown’s Battlegrounds“ alebo „PUBG“, keď hry označila ako návykové s negatívnym dopadom na mládež. Jedno z vyhlásení „hlavného zástancu irackej mládeže“, Moqtada al-Sadra, ktorý s celým návrhom prišiel, bolo:

„Čo získate, keď zabijete jedného alebo dvoch ľudí v PUBG?“;

alebo – „Nie je to hra, ktorá poskytuje reálny pohľad na boj.

Možno má Moqtada pravdu. Možno nebudú deti pripravené do ich reálneho života na bojovom poli a zlyhajú už pri elitnom nácviku, kedy nebudú schopné ani obyčajnej rozcvičky ako ich krajania.

Oficiálne bol tento zákaz zavedený kvôli negatívnym vplyvom niektorých elektronických hier na zdravie, kultúru a bezpečnosť irackej spoločnosti, vrátane sociálnych a morálnych hrozieb na deti a dorast.

Z pohľadu chronológie to ale moc nevychádza. „Fortnite“ vyšiel v roku 2017, ak sa ale pozrieme na historické udalosti, ako Iracko-Iránska vojna v roku 1980-1988; iracká invázia na Kuvajt v 1990; samovražedné útoky v Bagdade v 2004; 7.157 civilných obetí v roku 2013, a mnoho ďalších … zistíme, že problém nebude asi v počítačových hrách.

Zdroj

   
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

V ekonomickej triede vedľa seba sedeli dvaja výhercovia – The World’s Strongest Men

Na Plačkovú sa po kúpe Mercedesu za 150.000€ strhla vlna vtipných komentárov a kritiky. Vybrali sme tie najlepšie!