in

Influencer sa chválil peniazmi, drahými autami či oblečením. Teraz ho pre podvody vyšetruje polícia

Influencer Raymond Abbas, ktorý na Instagrame vystupuje pod prezývkou Hushpuppi, je známy tým, že sa na svojich sociálnych sieťach chváli najmä peniazmi, súkromnými lietadlami, drahými autami či luxusným oblečením. Teraz ho však vyšetruje polícia pre údajne podvody vo výške 383 miliónov eur. Správu priniesol portál New York Post.

Ilustračný obrázok, zdroj: Hushpuppi

38-ročný influencer má na svojom Instagrame takmer 2,5 milióna sledovateľov, ktorým pravidelne prináša fotky zo svojho luxusného života. Ako sa však ukázalo, jeho hlavným príjmom boli peniaze z nelegálnej aktivity. Influencer bol totiž zapletený do nelegálnej internetovej aktivity, kde kradol informácie o kreditných kartách.

Ilustračný obrázok, zdroj: Hushpuppi

Podla dostupných informácií mal Abbas so svojimi komplicmi kradnúť údaje z falošných webstránok najmä od cudzincov, keď sa vydávali za banky či rôzne známe firmy. FBI v spolupráci s Interpolom podvod odhalila a influencera s jeho kumpánmi zadržali v jeho apartmáne počas akcie s názvom Fox Hunt 2. Aké budú ďalšie kroky polície, je pre zatiaľ neznáme.

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Do bratislavskej električky nastúpil muž so vzduchovkou v ruke. Niektorých cestujúcich vyľakal až tak, že vystúpili

Ľuďom sa totálne podarilo zaklincovať nejakú situáciu – príbehy zo života ľudí č.2