in

Ikea musela volať políciu, aby zastavila obrovskú hru na schovávačku, ktorej sa chcelo zúčastniť 3000 ľudí

Švédska nábytkárska firma IKEA musela čeliť obrovskej akcii, ktorú si na sociálnej sieti naplánovalo niekoľko tisíc škótskych občanov. Správu priniesol portál Ladbible.

Pobočka spoločnosti IKEA v Glasgowe

Pobočka obchodu IKEA v Glasgowe si musela na posilu zavolať políciu po tom, čo približne 3000 ľudí potvrdilo online svoju účasť na masívnej hre na schovávačku. Nepovolená akcia, ktorá bol naplánovaná na sobotu 30. augusta, bola nakoniec vedením spoločnosti IKEA z bezpečnostných dôvodov zakázaná.

IKEA sa na deň konania akcie poriadne pripravila. Počas celého dňa boli zmobilizované ich bezpečnostné jednotky a okrem toho na situáciu upozornila aj policajné oddelenie v Glasgowe, ktoré na miesto vyslalo päť dôstojníkov. Policajné jednotky zostali na mieste až do zatváracích hodín obchodného domu.

Pobočka spoločnosti IKEA v Glasgowe – zdroj: Google Maps

Práve tieto bezpečnostné opatrenia, ktoré sa okamžite rozšírili po sociálnych sieťach,  odlákali mnohých potenciálnych záujemcov o hru. K situácii sa vyjadril aj manažér pobočky v Glasgowe: „Aj keď si vážime, že hranie hier v niektorej z našich pobočiek môže byť pre niekoho lákavé, podobný druh akcií u nás nedovoľujeme, aby sme sa uistili, že našim zákazníkom ponúkame bezpečné a bezstarostné prostredie.“

Zdroj

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Pozor, ženská meme zóna- alebo memes, ktoré vznikli (nie)len pre ženy #76

Auč, tak toto zabolelo