in

Hospodárska kríza vo Venezuele je tak zlá, že si už ani zločinci nemôžu dovoliť kúpiť guľky

Priemerný venezuelčan zarobí približne $6.50/mesačne, pričom hyperinflácia robí peniaze stále bezcennejšie a bezcennejšie. Ochromujúca hospodárska kríza vo Venezuele má negatívny dopad aj na spoločnosťou nie veľmi obľúbenú sortu ľudí – kriminálnikov.

Tí to v dnešnej dobe vôbec nemajú ľahké. Vlastniť muníciu sa stalo vo Venezuele luxusom a zločinci sa musia denno denne strachovať o to,či náhodou nebudú musieť niekde vystreliť. Ďalším celkom podstatným problémom je, že už pomaly nie je ani čo kradnúť, keďže bohatstvo krajiny rapídne klesá.

“Pes” a “El Negrito”, dvaja gangstri z hlavného mesta Caracas, situáciu veľmi dobre poznajú. Associated Press s nimi spravili rozhovor, kde muži popisovali ako ťažko sa v dnešnej dobe hľadajú nezákonné zárobkové príležitosti, ktoré boli v minulosti lukratívnym zdrojom príjmov.

Podľa ich slov, sa dajú guľky zohnať jedine na čiernom trhu, pričom 1 guľka = 1 dolár (pokiaľ ste teda priemerný venezuelčan, máte 6 guliek na mesiac). Ak na niekoho vystrieľate celý zásobník, je to 15 guliek – 15 dolárov, a ak vám polícia zabaví zbraň, alebo ju pri naháňačke niekde stratíte, prej*bali ste ďalších $800.

Všetko zlé je však na niečo dobré. Aspoň sa od začiatku hodpodárskej krízi znížil počet násilných zabití.

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #17

Najvtipnejšie zážitky Slovákov – skutočné príbehy zo života ľudí