in

Nepočujúci muž žaluje Pornhub, pretože vraj nemájú dostatok videí so skrytými titulkami

Nepočujúci muž údajne žaluje pornografickú stránku Pornhub za to, že nevyhovuje požiadavkám hluchonemej komunity a ľudom, ktorí majú ťažkosti so sluchom. Žalobca tvrdí, že nedostatok skrytých titulkov porušuje ich práva. Správu prináša portál TMZ.

Ilustračný obrázok, zdroj: Metro

Muž menom Yaroslav Suris žaluje webovú stránku Pornhub za porušenie práv nepočujúcich podľa zákona o Američanoch so zdravotným postihnutím. Suris tvrdí, že nedostatok skrytých titulkov porušuje ich práva, pretože nepočujúci alebo ľudia s poruchami sluchu, dokážu len ťažko pochopiť audio časť videa. V preklade do ľudovej reči to znamená, že si nedokážu užiť dialógy medzi osobami ešte pred samotným aktom, a tak nepochopia celý príbeh alebo pointu videa.

Muž v dokumentoch tiež tvrdí, že si skúsil pozrel zopár filmov, ako sú napríklad “Hot Step Aunt Babysits Disobedient Nephew,” či “Sexy Cop Gets Witness to Talk”, ale úplne sa vraj stratil v dialógoch. A čo viac, Suris hovorí, že by si on či ostatní ľudia v podobnej situácii boli ochotní zaplatiť aj za Pornhub Premium, no teraz to vraj nemá zmysel.

Ilustračný obrázok

Pornhub sa vzhľadom k prebiehajúcemu súdnemu konaniu bližšie nevyjadril k situácii, svojím hluchonemým fanúšikom odkázal, že na stránke sa pre nich nachádza špeciálna kategória pre nepočujúcich.

Zdroj

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Vtipné slovné hračky pre dnešný deň, ktoré ťa potrápia ale aj pobavia #31

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #38